Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Altılı Masa'nın ortak mutabakat metni ile ilgili, "Sizi tarikat ve cemaatleri, devletten çıkaracağız demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye’yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın" ifadelerine Demokrat Parti'den yanıt geldi.

'ŞEREF YOKSUNU'

Demorkat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabından Özdağ'a verdiği yanıtta "Şeref yoksunu Ümit Özdağ'a cevabımdır" diyerek şunları kaydetti: "Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin 'bir darbecinin çocuğu olma' travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim." Uysal, daha sonra sosyal medyada ki paylaşımını kaldırdı.

'ERDOĞAN VE BAHÇELİ'YE KUZU GİBİSİN'

İlyas Salman TKP'den milletvekili adayı İlyas Salman TKP'den milletvekili adayı

Tartışmaya dahil olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da Özdağ için "DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal  için Saidi Nursinin müridi diyen, kimin müridi olduğu belli olmayan Ümit Özdağ. Gültekin Uysal adamlığının ZEKATINI verse sana 40 yıl yeter. Erdoğan'a ve Bahçeliye gelince kuzu gibisin. Enginyurt ardından, Özdağ'ı etiketleyerek "Süleyman Soylu sana 'Hayvandan daha aşağı' dediğinde, Soyluyu kınamıştım. Fakat görüyorum ki sen her türlü hakareti hakediyorsun. Gültekin Uysal'la derdin nedir? Millet İttifakı'na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

'ŞİDDETLE KINIYORUZ'

Memleket Partisi'nden de tepki gecikmedi. "Her kim ve hangi nedenle olursa olsun; çocuk istismarını meşrulaştıran bir dili ve anlayışı asla kabul etmiyor, şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.