Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık'ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri başlamıştı. Depremin 248'inci saatinde enkazdan kurtarılan Aleyna Ölmez, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nden taburcu edildi.

'15 GÜNLÜK TEDAVİ SÜRECİNİ TAMAMLADI' 

Devlet Bahçeli'den ortak liste iddialarına tepki  Devlet Bahçeli'den ortak liste iddialarına tepki 

Cumhuriyet Gazetesinin haberine göre Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan Kayabaşı Mahallesi'ndeki Atabey Apartmanı'nın enkazından 248'inci saatte kurtarılan 17 yaşındaki Aleyna Ölmez, 16 Şubat'ta Ankara'ya getirilip, Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedaviye alındı. Ölmez, 15 günlük tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşup, bugün taburcu edildi. 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, depremde yaralananlardan yaklaşık 2 bin kişinin Ankara Üniversitesi hastanelerinde tedavi gördüğünü ve hiçbirinin hayatını kaybetmediğini söyledi.

'FİZİK TEDAVİ SÜRECİNİ TAKİP EDECEĞİZ'

Aleyna'nın sağlık durumunu bundan sonra da takip edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Ünüvar, şöyle konuştu:

'Hem tıbbi açıdan hem de psikososyal anlamda konuyu takip edeceğiz. İnşallah bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılması için elimizden geleni yapacağız. Fizik tedavi sürecini de takip edeceğiz. Ailesi de bu süreci bizimle beraber sürdürmek istediklerini söyledi.'

Aleyna'nın teyzesi Güler Duman da hem tedavi sürecinde katkısı olanlara hem de dışarıdan ziyarete gelenlere teşekkür etti. Duman, desteklerle kendilerini yalnız hissetmediklerini söyledi.

'11 GÜN BOYUNCA HİÇBR ŞEY YİYİP, İÇME ŞANSIM OLMADI' 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aleyna Ölmez, enkaz altındaki durumu sorulunca, şunları söyledi:

'11 gün boyunca hiçbir şey yiyip, içme şansım olmadı. Ortam da karanlıktı. Ben depreme odamda yakalandım, pek hareket etme şansım olmadı. Bir şey yiyip, içemedim. Herhangi bir açlık veya susuzluk hissettiğim zaman da uyudum. Genelde uyuduğum için de pek bir şey hatırlamıyorum.'

TEDAVİ SÜRESİ BOYUNCA ANKARA'DA OLACAK'

Aleyna Ölmez, bundan sonra teyzesiyle yaşayacağını ve fizik tedavi sürecinde Ankara'da olacaklarını söyledi. Tedavisini yürüten hastane personeli için yaptığı kara kalemi hediye eden Ölmez, sağlık çalışanlarının alkışlarıyla hastaneden ayrıldı.