ABD Başkanı Joe Biden’in doktoru Kevin O'Connor, Biden’a göğsündeki bir lezyon için geçtiğimiz ay yapılan biyopsinin sonucunu açıkladı. O'Connor, biyopsiyle alınan lezyonun “bazal hücreli karsinom” adı verilen bir cilt kanseri türü olduğunu söyleyerek “Tüm kanserli doku başarıyla alındı. Daha fazla tedaviye gerek yok" dedi. 

BEYAZ SARAY DOĞRULADI

Beyaz Saray, Joe Biden'ın geçen ay yıllık muayenesi sırasında metastaz yapmayan veya yayılmayan kanserli bir deri lezyonu olduğunu doğrularken, Doktor O'Connor, başkanın göğsünden alınan karsinomun türünün metastaz yoluyla vücudun diğer bölgelerine yayılabilecek türden olmadığını da belirtti.

ABD tarihinin en yaşlı başkanı unvanına sahip 80 yaşındaki Biden’ın sağlığı ülkesinde sık sık gündem oluyor. 2024 seçimlerinde aday olacağını ‘hissettiren’ ve yakın çevresindekilerin bu yönde açıklama yapmasına rağmen anketler, ABD halkının Biden’ın yaşı nedeniyle ikinci dönem için endişeli.

Fransa’da sosyal medyada Macron’a hakaret davası: Binlerce euroluk ceza yolda Fransa’da sosyal medyada Macron’a hakaret davası: Binlerce euroluk ceza yolda

POLEMİK HABER/ DIŞ HABERLER