ABD eski Başkanı Donald Trump, Manhattan'daki bir mağazada kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia eden kadına sosyal medya üzerinden saldırdığı gerekçesiyle 83,3 milyon dolar daha ödemeye mahkum edildi.

Cuma günü New York mahkemesi tarafından verilen karar, geçen yıl kaybettiği cinsel saldırı ve hakaret davasının ardından şikayetçi gazeteci yazar E. Jean Carroll'a toplamda 88,3 milyon dolar ödemek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

GÜVENİLİRLİĞİNE ZARAR VERİYOR

Carroll, Trump'ın cinsel saldırının bir iftira olduğunu söyleyerek gazeteci olarak güvenilirliğine zarar verdiğini savunuyor.

TRUMP TEMYİZE GİDECEK

ABD eski Başkanı Donald Trump ise kararı protesto ederek temyize gideceğini söyledi.

"HER ZORBA İÇİN BÜYÜK BİR YENİLGİ"

Adliyeden ayrılırken yorum yapmaktan kaçınan Carroll, daha sonra bir basın sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Bu, yere düştüğünde ayağa kalkan her kadın için büyük bir zafer ve bir kadını yerde tutmaya çalışan her zorba için büyük bir yenilgidir" dedi.

Rusya’nın Odessa’ya yaptığı dron saldırısında ölü sayısı 4’e yükseldi Rusya’nın Odessa’ya yaptığı dron saldırısında ölü sayısı 4’e yükseldi

Trump günün erken saatlerinde duruşmaya katılmış ancak Carroll'ın avukatının kapanış konuşması sırasında mahkeme salonunu terk etmişti. Kendi avukatının kapanış konuşması ve müzakerelerin bir kısmı için geri döndü ancak kararın okunmasından yarım saat önce adliyeden ayrıldı.