Daha önce skandalın "açık, özgür, demokratik toplumların saldırı altında olduğunu" gösterdiğini söyleyen Parlamento Başkanı Roberta Metsola, polisin talebi üzerine şimdi iki milletvekilinin yasama dokunulmazlığını kaldırmak için "acil bir prosedür" başlatacağını söyledi.

KATAR REDDEDİYOR

Skandal geçen ay bir milletvekili ve üç kişinin yolsuzluk ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından patlak vermişti. Yetkililer rüşvet şebekesinin arkasındaki ülkenin adını vermese de, Avrupa Birliği’nden çok sayıda kaynak, Katar'ı operasyonu yürütmekle suçladı . Ancak Körfez devleti, suistimal iddialarını haksız ve "ciddi şekilde yanlış" olarak şiddetle reddetti.

İddia: Türkiye’den Rusya ile ticari ilişkilerini kesmesi istendi  İddia: Türkiye’den Rusya ile ticari ilişkilerini kesmesi istendi 

‘KANUNLARI ÇİĞNEMELERİ İÇİN DEĞİL’

Avrupa Parlamentosu Sözcüsü Yasmina Yakimova geçen hafta dokunulmazlığın amacının "parlamentonun çalışabilmesini" sağlamak olduğunu söyledi, ancak bunun "onların kanunları daha kolay çiğnemelerine izin veren bir şey olmadığını" vurguladı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER