Abdulkadir Selvi, Hürriyet gazetesi yazarı ve hükümete yakınlığıyla bilinen bir isim olarak, MHP’nin bazı üyelerinin hedefinde bulunuyor. Selvi, MHP'nin Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan'ın kendisine yönelik hakaretlerine ve tehditlerine köşesinden cevap verdi.

Gezi Tutukluları ve Yeniden Yargılama: Abdulkadir Selvi, uzun süredir Gezi tutuklularının yeniden yargılanmasını savunuyor. Bu, MHP’li bazı isimlerin tepkisini çekmiş durumda.

SELVİ'YE SİLİVRİ TEHDİDİ

Hüseyin Özkan, Selvi’ye hakaret ederek “kılıç artığı” ifadesini kullandı ve Selvi’yi Silivri Cezaevi’ne göndermekle tehdit etti.

Selvi, bugünkü köşe yazısında Özkan’a cevap vererek, hakaretler ve tehditlerle mücadele edeceğini, doğruları yazmaya devam edeceğini belirtti.

SELVİ'DEN ALINTILAR

“Eyvallah etmem” diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Tehditlere Karşı Duruş: "Gazetecileri tehdit etme cüretini gösteren malum şahsın, kendi fıtrat ve tıynetine yakışan hakaret ve tehditleriyle mahkemelerde hesaplaşacağım. Ama şunu bilsin ki hiçbirine boyun eğmem."

Zafer Partisi davayı kazandı: Terörist Şeyh Sait’in ismi, Diyarbakır’daki bulvardan silinecek Zafer Partisi davayı kazandı: Terörist Şeyh Sait’in ismi, Diyarbakır’daki bulvardan silinecek

"KİMİN SİLİVRİ'YE GİRECEĞİ BELLİ OLMAZ"

"Beni ikide bir Silivri üzerinden tehdit etmeye çalışanlar dikkat etsin. Kimin Silivri’ye gireceği belli olmaz. Ben Türkiye’nin yolunun Silivri Cezaevi’nden değil özgürlüklerden geçtiğine inanıyorum."

Selvi ayrıca, Cumhur İttifakı içindeki tartışmalara dikkat çekerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi olmadığını ifade etti.

Bu olay, Selvi’nin MHP ile olan gergin ilişkisini ve siyasi yazılarının yarattığı tartışmaları gözler önüne seriyor.