Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, memleketi Bartın'ın Ulus ilçesinde düzenlenen Doğa Festivali etkinliğine katılırken burada açıklamalarda bulundu. 

Tunç, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci dönemiyle Türkiye Yüzyılı'na başladıklarını belirterek, "Cumhuriyet'imizin yüzyılını geride bıraktık, şimdi ikinci yüzyıla başladık. İnşallah Cumhuriyet'imizin ikinci yüzyılı, dünyada Türkiye Yüzyılı olacak. Bunun önünde kimse duramayacak. Türkiye'nin başarılarıyla milletimiz hep gurur duyacak. Enerjide, savunma sanayisinde güçlü, bağımsız, ekonomide IMF'ye muhtaç olmayan bir Türkiye olarak yeni dönemin çok daha başarılı olacak” diye konuştu.

KENDİ SORUMLULUĞUNDAKİ ADALETTEN BAHSETMEDİ

Adalet Bakanı Tunç, “Türkiye Yüzyılı”nın başarılı olacağını iddia ettiği alanları sayarken, kendisinin sorumluluğunda olan adaletten bahsedemedi.

Türkiye’de adaletin durumu uzun yıllardır tartışılıyor. Son dönemde Anayasa Mahkemesi ve tarafı olduğumuz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarının uygulanmaması yeni sorunları da beraberinde getiriyor.

Kılıçdaroğlu İstanbul'da kadınlarla bir araya geldi Kılıçdaroğlu İstanbul'da kadınlarla bir araya geldi

Türkiye, 38 OECD ülkesi arasında yargıya güven sıralamasında 36. sırada yer aldı. Vatandaşların sadece yüzde 15'i yargının bağımsız olduğunu düşünüyor. Yargıya güvenenlerin oranı ise yüzde 18'de kaldı.
(Halk TV)