Halk TV’de yayınlanan "Lider Masası" programına konuk olan Davutoğlu, ülke ve seçim gündemlerine dair açıklamalarda bulundu.

'HDP İLE GÖRÜŞME DOĞALDIR'

Flaş gelişme! "Kafa keseceğiz" diyen şahıs gözaltında Flaş gelişme! "Kafa keseceğiz" diyen şahıs gözaltında

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretleri hakkında konuşan Davutoğlu, CHP Lideri'nin Halkların Demokratik Partisi'ne yapacağı ziyareti de değerlendirdi, "bu masada olmak partilerle görüşmeye ve görüşmemeye zorlayamaz. Saygı duymak lazım. Cumhurbaşkanı adayımızın her kesimden insana ulaşması lazım. Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesi doğaldır. İYİ Parti'ye gelince bir ülkücünün cinayetine cevap veremeyenler İYİ Parti'ye de laf edemezler" dedi.

'MAÇTA OLAN ŞEY IRKÇILIKTIR!'

Yeşil sahalarda yaşanan ve siyesetin de gündemine oturan Bursaspor-Amedspor maçını değerlendiren Davutoğlu, "Bursaspor maçında olan şey ırkçılıktır, ayrımdır. Bursa Emniyeti, valiliği istihbaratı hiç mi bilgi almadı. Bu kadar mı zaaf içindeler? Bu kadar bilinçli organize bir grup taraftar içinden çıkıp bize dedi ki; 'Biz sizi 90'lı yıllara geri götüreceğiz.' Bursa'daki olay eğer bir şeyin işaretiyse seçim yolunda kim böyle provokasyonlara bulaşırsa da bunu kim yaparsa yapsın sandıkta karşılığını alırlar. Amedsporlulara geçmiş olsun. Bizim için Bursa ne kadar azizse Diyarbakır da o kadar azizdir" diye konuştu.

HAKAN FİDAN AÇIKLAMASI

Erdoğan’ın seçimi kazanması durumunda MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacağı yönündeki söylentileri de değerlendiren Davutoğlu, ikisinin de öğrencisi olduğunu söyledi.
Davutoğlu, zaman içinde bu ikiliyle yollarının ayrıştığını, bu ikilinin kendi yollarını çizdiğini, bunun da doğal olduğunu ifade ederek, Hakan Fidan için devletin kritik dönemlerinde görevini hakkıyla yürüttüğüne şahitlik ettiğini ve kendisine güveninin tam olduğunu belirtti.

(KAYNAK)