Ticaret Bakanlığı ile yapılan yoğun görüşmeler sonucunda Aile ve Sosyal Hizmetler BakanlığıHuggy Wuggy’ karakterinin oyuncaklarına yönelik denetim yapıldığı, numunelerin alındığını, toplatma kararının çıkarıldığını ve ürünü piyasa sunan firmaları toplam 123 bin lira para cezası uygulanması kararı alındığını bildirdi.

'PSİKOSOSYAL GELİŞİMLERİNE OLUMSUZ ETKİDE BULUNDUĞU TESPİT EDİLDİ'

Aile Bakanlığı’nın bugün yaptığı açıklama şöyle:

Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile gerçekleştirilen yoğun görüşmeler neticesinde, çocukların psikososyal gelişimlerine olumsuz etkide bulunduğu tespit edilen ‘Huggy Wuggy’ oyuncağının piyasada yer almasını, çocuklar arasında yaygınlaşmasını önlemek üzere bir dizi önlem alınmıştır. Toplantı neticesinde ‘Huggy Wuggy’ karakterinin oyuncaklarına yönelik denetimler gerçekleştirilmiş, riskli olduğu değerlendirilen ürünlerden numune alınmıştır.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor

'123 BİN LİRA İDARİ CEZA'

Yapılan testlerde ‘piyasaya arzının yasaklanması, piyasadan toplatılması ve tüketicilerden geri çağırılması’ amacıyla duyuru yapılmış olup, ürünleri piyasaya arz eden firmalara toplam 123 bin lira idari para cezası uygulanması kararlaştırılmıştır.

Polemik Haber