Güler, "Bütçenin dengesini bozmadan nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor" dedi. Emekli maaşlarında yapılması öngörülen düzenlemeye ilişkin çalışmalar sürerken AKP’den konuya ilişkin açıklama geldi.

Arap sevicilere inat, Atatürk'ün 'mucizesini' açıkladı Arap sevicilere inat, Atatürk'ün 'mucizesini' açıkladı

Emekli maaşlarına yönelik açıklamalarda bulunan AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na konuyla ilgili bir talimat verdiğini hatırlatarak, “Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor” dedi.

'TARİH VE RAKAM VERMEK MÜMKÜN DEĞİL'

Çalışmalar tamamlanmadan tarih ve rakam vermenin mümkün olmadığını belirten Güler, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik  Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor. Bu çalışma netleşmeden bir tarih ve rakam vermek şu anda mümkün gözükmüyor. Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.

Kaynak: DHA