Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem bölgesinde yaptığı incelemelerin ardından AK Parti, önceki gün TBMM'de kapalı grup toplantısı düzenledi. Depremlerden etkilenen bölgelerde yapılan çalışmaları değerlendirmek için yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem 3 dönem kuralına değindi hem de milletvekili adaylıkları ile ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

Mynet'in aktardığına göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, toplantıda milletvekillerine ‘3 dönem’ kuralının uygulanacağını söylediği belirtildi. Erdoğan’ın bu kuralı hatırlattığı sırada “Milletvekili listesine giremeyenlerin üzülmesini istemiyorum. Bu bizim milli görevimiz. Aynen devam edecek" dediği iddia edildi.

Seçmen kaydını sorgulayan vatandaşlar şokta: Kiminin adresi değişmiş kimininse... Seçmen kaydını sorgulayan vatandaşlar şokta: Kiminin adresi değişmiş kimininse...

KESİN LİSTE 8 NİSAN'DA!

Toplantıda, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de AKPli belediyelerin deprem bölgelerinde yaptığı çalışmalar hakkında milletvekillerine sunum yaptı.

Öte yandan AK Parti’de milletvekili aday listelerinin de oluşturulma çalışmalarına da hız kazandırıldığı öğrenilirken listelerin 8 Nisan'da netlik kazanacağı öğrenildi. AK Parti milletvekillerine bir de bu süreçle ilgili broşürler dağıtıldığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 Mart'ta Meclis'i feshetmesinin ardından milletvekili kesin aday listeleri 8 Nisan'da YSK'ya verilecek.

AK PARTİ'DEN 65 İSİM 3 DÖNEM KURALINA TAKILIYOR

AK Parti'de 65 isim 3 dönem kuralına takılıyor. Kurala takılan isimlerin başında eski Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Sekreter Fatih Şahin, Medya ve Tanıtım Başkanı Hamza Dağ, AK Parti seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ulaştırma Eski Bakanı Ahmet Arslan, MKYK üyesi Öznur Çalık, Yalçın Akdoğan, Yılmaz Tunç ve Cevdet Yılmaz geliyor.

'YÜZDE 60-70 ORANINDA PARTİDE YENİLENME BEKLİYORUM' 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki geçtiğimiz günlerde 3 dönem kuralı ile ilgili yaptığı değerlendirmede 'Şahsi fikrim; yüzde 60-70 oranında partide yenilenme bekliyorum. Ben de üç dönemliklerden biriyim. Benim şahsi hedefim bir kere daha aday olmamak. Şahsi kanaatim kural işletilmeli. Cumhurbaşkanı üç dönemliklerden bazı isimlerle çalışmak isterse, elbetteki takdir kendilerinin' ifadelerini kullanmıştı.