AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'da ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacağı toplantı öncesi, Gemlik İlçe teşkilatı topluca istifa etti. AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Tevfik Yılmaz, istifaya ilişkin yaptığı açıklamada aday belirleme sürecinde teşkilatın hiçe sayıldığını öne sürdü. 

İLÇE YÖNETİMİ OLARAK İSTİFA ETTİLER

Erdoğan'ın yarın Bursa'da yapacağı aday tanıtımı öncesi ilçe yönetiminin toplu istifasını duyuran Yılmaz, şu açıklamada bulundu: 

Zafer Partisi'nden Uşak'ta pankart: Koca bir şehir satılmıştır Zafer Partisi'nden Uşak'ta pankart: Koca bir şehir satılmıştır

“Aday belirleme sürecinde oluşan aksaklıklar nedeni ile ve ilçe teşkilatımızın hiçe sayılması sebebi ile ilçe yönetimi olarak istifa etmiş bulunmaktayız. Partimizin ve davamızın her daim birer neferleriyiz. Görevde olduğumuz süre boyunca, İlçemizin sorunlarının çözümü noktasında birlikte çalıştığımız; kurum müdürlerimiz, STK’larımız ve tüm kurum çalışanlarımıza, ayrıca konu Gemlik olduğunda elini taşın altına koymakta geri kalmayan hepimizin bildiği değerli iş insanlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”