AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nda İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay isitfa etti. Ayşe Erbay, sosyal medya hesabından paylaştığı istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“9 Eylül 2009 tarihinde çalışmalara başladım partimde 16 Temmuz 2020 tarihinde İl Kadın Kolları Başkanı olarak devam eden görevimde her geçen gün yaşanan olumsuzluklar, bölünmeler ve sorunların çözümü noktasında özverili olarak yaptığım bütün çabalarıma rağmen olumlu bir netice ve yaklaşım alamadığım için ve partimde daha fazla faydalı olamayacağımdan dolayı gönül verdiğim partimin İl Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Bilginize sunar gereğini yapılmasını arz ederim.”

İL BAŞKANI İLE SORUN YAŞADIĞI İDDİA EDİLİYORDU

Erbay'ın bir süredir AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı'yla sorun yaşadığı ve Avcı'nın Erbay'la birlikte çalışmak istemediği iddia ediliyordu. Erbay’ın genel merkeze çağırıldığı ve istifasının alındığı öğrenildi.

Çatalca'da Engin Altay'a Dert Yanan Pazarcı:''Yaptığımız Kölelik. Zoruma Gidiyor'' Çatalca'da Engin Altay'a Dert Yanan Pazarcı:''Yaptığımız Kölelik. Zoruma Gidiyor''

istifa mektubu