ÖSYM'nin açıkladığı sınav takvimine göre, YKS oturumları 17-18 Haziran 2023'te yapılacak. 2023 seçimlerinin normal takvim işlerse 18 Haziran'da yapılacağı ifade edilmişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim takvimi değişir mi?" sorusuna "Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" yanıtını verdi.

omer celık foto

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmeyeceğini ifade etti.

Kırmızı bültenle aranan Serkan Akbaba Almanya'da yakalandı Kırmızı bültenle aranan Serkan Akbaba Almanya'da yakalandı

ÖSYM SINAV TAKVİMİNİ AÇIKLADI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden açıklandı.

ÖSYM'nin açıkladığı "2023 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi"ne göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) 17-18 Haziran'da yapılacak. Temel Yeterlik Testi (TYT) 17 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran'da gerçekleştirilecek. 2023 seçimlerinin normal takvim işlerse 18 Haziran tarihinde yapılacağı ifade edilmişti.

Partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti'li Çelik, "Bu durum seçim takvimini biraz daha öne alınacağı anlamına gelir mi?" sorusuna "Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez. Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır" yanıtını verdi.

'ÖSYM ÇALIŞMA YAPIYOR'

Çelik, "Biz sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili olarak ÖSYM çalışma yapıyor. Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşırlar. Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Tabii ki seçim günü sınav olmayacağına göre... Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üstüste gelmez. Onunla ilgili açıklama yapılacaktır" dedi.