Balıkesir'de kaçak kazı davasında aralarında Sındırgı Belediye Başkanı AK Partili Ekrem Yavaş’ın da olduğu 3 sanığa 4 yıl hapis cezası verildi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, Olay Sındırgı ilçesi Cüneyt Mahallesi kırsalında  meydana gelmişti. AK Partili Sındırgı Belediyesi’nde görevli B.Ç ve M.Ö nün belediyeye ait traktör ve kepçeyle sit alanında kaçak kazı yapması üzerine soruşturma başlatılmıştı. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, diğer 2 sanık B.C ve M.Ö 4 yıl hapis ve 8 bin lira  adli para cezası aldı.

'GÜBRE İSTERSE 500 LİRA OLSUN'

Fazıl Say'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür mesajı: Ver elini hayat, devam Fazıl Say'dan Kılıçdaroğlu'na teşekkür mesajı: Ver elini hayat, devam

Geçtiğimiz yıl, AK Parti'nin geçmiş ve yeni dönem yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte Sındırgı’daki vefa gecesinde konuşma yapan Ekrem Yavaş, “Bugün İYİ Parti, HDP ile hareket ediyorsa CHP, PKK ile hareket ediyorsa hiç tutulacak iyi bir yanı yok. Yani gübre ister 500 lira olsun, mazot isterse 1 milyon lira olsun. Benim AK Parti’ye olan imtihanımı bitiremez” ifadelerini kullanmıştı.