Kocaeli’de Başiskele Belediye Başkanı AK Partili Yasin Özlü, Partisi’nin İlçe Danışma Toplantısında, CHP’lileri hedef alan akılalmaz ifadeler kullandı

'ATATÜRK RESMİNİ KALDIRIRLAR, ERDOĞAN'IN HEYKELİNİ DİKERLER'

Yeniköy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Başiskele Yerel Yönetimler Toplantısı'nda AK Parti’li Belediye Başkanı Yasin Özlü, tartışma yaratacak bir açıklamaya imza attı. Başkan Özlü açıklamasında, “İyi ki AK Partiliyiz. CHP'li de olabilirdik Allah korusun. Bu CHP'liler var ya (arkasındaki Erdoğan fotoğrafını göstererek) böyle bir liderleri olsa Atatürk'ün heykellerini yıkarlar, paralardan Atatürk resmini kaldırırlar, giderler onun heykelini dikerlerdi” ifadelerini kullandı.


Yasin Özlü

'PİŞMAN OLDUKÇA PUSULASI DEĞİŞENLER...'

Özlü'nün açıklamasına tepki gösteren CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, “Pişman oldukça pusulası değişenler bu ülkenin tek ve gerçek lideriyle olan fikir bağımızı anlayamazlar. CHP bu ülkenin Kuva-i Milliye'den bugüne tüm temel değerlerinin savunucusu, pusulası daima ulu önder Atatürk'ün çizdiği yol olan partidir. Sayın Özlü yaptığı açıklamada bizleri her seçimde oy uğruna bükülen başka partilerle bilhassa da kendileriyle karıştırmıştır. Lidere biat partisi değil Türk devriminin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerlerini anlayamayanların ülkemizin kurucusunu anlayamadıkları da açıktır” dedi.

'BAŞKA LİDERE İHTİYACIMIZ YOK'

Belediye Başkanı AK Parti’li Yasin Özlüyor özür dilemeye davet eden CHP’li Acurman, “İkinci yüzyılın eşiğinde görüyoruz ki, gerek büyük şehrin başkanı gerekse küçük kardeşinin derdi hizmet değil, Atatürk ve ilkeleriyle hesaplaşmaktır. Geçtiğimiz günlerde bu ülkenin kurucu değerleriyle 100. Yılda hesaplaşma sözleriyle beliren bu çarpık düşünce bugün ise Atatürk ile AK Parti Genel Başkanı’nın şahsını kıyaslamak gafletine düşmüştür. Hem de bunu Samsun'daki hain saldırıyı akla getirecek bir benzetmeyle yapmıştır. Sayın Özlü'yü derhal bu sözlerinden ötürü özür dilemeye çağırıyoruz. Bilinsin ki, tüm dünyada yüzyılın lideri olarak anılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten başka lidere ihtiyacımız yok” ifadelerini kullandı.