Youtube'da yer alan bir programa konuk olan  eski AK Parti milletvekili Pelin Gündeş, AK Parti'nin seçimi kazanmak adına yapacağı büyük oyunu deşifre etti. 

AK Parti'nin kararıyla 250 bin dolara vatandaşlık alanların sadece mülteciler olmadığını ve  250 bin dolara konut alanların da bunlara dahil olduğunu ifade eden Pelin Gündeş , "Vatandaşlığı bir kişi almıyor. 250 bin dolara vatandaşlık alan kişi 'pasaport yırtıldı' vs. gibi bahanelerle başkalarını da kendi çocuğu gibi gösterip birkaç kişiyi daha dahil ediyor. Türkiye'de vatandaşlık alanların sayısı 8 milyon 800 bin. Bana bu bilgiyi, kaynağının istihbarat olduğunu söyleyen, yalan söylemeyecek Türkiye'nin tanınmış bir gazetecisi verdi" diye konuştu.

3 MİLYON 800 BİN KİŞİ OY KULLANACAK

250 bin dolara ev alan kişinin vatandaşlık aldıktan sonra sahip olduğu konutu satarak elde ettiği gelirle başkalarına da vatandaşlık aldığını söyleyen Gündeş, "Yargı şu anda 'benim çocuğum değildi ama vatandaşlık alırken öyle göstermiştim' şeklinde açılan davalarla dolu" diye konuştu.

Şaban Sevinç'in youtube kanalında konuşan Gündeş,  8 milyon 800 bin kişinin 3 milyon 800 bininin oy kullanacağını iddia ederken "AKP bu seçmenden 64 vekil çıkartmayı planlıyor" dedi.