AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Haber Global'de katıldığı programda Ankaragücü-Rize maçı sonunda hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'yı savundu, eleştirenleri ise Gazze göndermesi yaparak suçladı.

CHP'den 'hilafet' açıklaması: Bugün aynı zihniyetteki gericiler, Atatürk ve devrimlerine saldırıyor CHP'den 'hilafet' açıklaması: Bugün aynı zihniyetteki gericiler, Atatürk ve devrimlerine saldırıyor

GAZZE TEPKİSİ

'Öfkesine yenik düştüğünü' ileri sürdüğünü belirttiği Koca'yı yıllardır tanıdığını ve efendi bir kişi olduğunu söyleyen Mehmet Metiner, "Faruk Koca'nın attığı yumruktan dolayı şiddete karşı olduğunu söyleyenlerin Gazze'de 67 günden beri insanlar katledilirken bu konuda tek bir laf ettiğini duydunuz mu?" dedi.

Metiner ayrıca, Koca'nın tutuklanmasını savunanları "Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını düşünenler, Koca'nın çıkarılmamasını savunuyor" suçlamasında bulundu.

MELER TABURCU OLDU

Ankara Eryaman Stadı'nda Ankaragücü-Rize maçının son düdüğü çalınca sahaya giren Faruk Koca, orta hakem Meler'e yumruk atmıştı. Aldığı darbelerin ardından ardından hastaneye kaldırılan Meler bugün taburcu oldu.