AK Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar, TGRT Haber canlı yayınında bugün açıklanan kamuda tasarruf paketi üzerine değerlendirmede bulundu.

Tayyar, "Ortaya konan tedbirler sadece bugünkü açıklamalarla sınırlı değil. Sayın Bakan Şimşek'in belirttiği gibi vergi adaletsizliğin giderilmesi, kayıt dışılığın giderilmesi gibi yeni paketler de gelecek. Harcamalarda kısıtlamaya gidilmesi için sandıktan düşük oy almaya gerek yoktu. Böyle bir tedbir almak için sandıkta dayak mı yemek gerekiyordu?" şeklinde konuştu.

"GELİR DENGESİZLİĞİ İSTER İSTEMEZ GÖZE BATTI"

Gelir gurupları arasında çok ciddi dengesizlik oluştu. Zengin daha zengin oldu. Orta direk neredeyse azaldı, onların önemli bir kısmı da alt tabakaya yaklaştı. Gelir dağılımındaki dengesizlik ve derin yoksulluk ister istemez göze battı.

İstanbul'daki taksi sorunuyla ilgili, İmamoğlu kesin tarih verdi: Tüm tarafları çağıracağım İstanbul'daki taksi sorunuyla ilgili, İmamoğlu kesin tarih verdi: Tüm tarafları çağıracağım

"BU REFORM DEĞİL OLMASI GEREKEN"

Bugün iki bakanımızın açıkladığı tasarruf tedbirleri, aslında bir reform değil olması gerekendi. AK Parti 2002'den beri zaten böyle yönetiyordu. Son zamanlardaki fuzuli açıklamalar şimdi kısılıyor.