Cemaatleri eleştiren Babacan hakkında suç duyurusu Cemaatleri eleştiren Babacan hakkında suç duyurusu

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, katıldığı bir televizyon programında sunucunun  "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna Yediyıldız'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

'TAYYİP AĞABEY'E İHANET ETMEK MAZLUMLARA İHANET ETMEKTİR'

Yediyıldız'ın AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözleri şu şekilde: "Tayyip ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz.

'YA HAVLE DİYORSUN'

Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti'nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya!. Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi, nasıl görürsün? Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, 'Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz' diyenlere ya havle diyorsun ya! Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa'da, Almanya'da, Avrupa'da, Amerika'da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı..."

HAYAT PAHALILIĞINDAN ŞİKAYETÇİ VATANDAŞ YOKMUŞ!

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir nikah töreninde, Erdoğan'dan peygamber gibi bahsettiği sözleri tepki çekmişti. Yediyıldız, törende mikrofonu eline alıp konuşma yaptığı sırada, "Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı. AK Partili Yediyıldız, peş peşe gelen zamlarla derinleşen hayat pahalılığından vatandaşların rahatsız olmadığını da ileri sürmüştü.