Konya'da AK Partili Selçuklu Belediyesi, Bosna-Hersek’te 512’ncisi düzenlenen Ayvaz Dede Şenlikleri için bir gezi programı düzenledi.

Geziye AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Partili belediye meclis üyeleri, AK Parti ilçe başkanları, AK Partili Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve eşleriyle birlikte toplamda 42 kişi katıldı.

AK PARTİLİ BAŞKAN ŞENLİK FOTOĞRAFLARINI SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Bosna Hersek gezisine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan AK Partili Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şu notu düştü:

“Boşnak kardeşlerimizin İslamiyet'i kabul etmesinin en önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına Bosna-Hersek’te 512’ncisi düzenlenen Ayvaz Dede Şenlikleri'ne katıldık. Bugün sona eren şenliklerde Boşnak kardeşlerimizin coşkusuna ortak olduk.”

GEZİNİN ÜCRETİ BELEDİYENİN KASASINDAN ÖDENDİ İDDİASI

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göre  İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, AK Partililerin Bosna Hersek gezisi için 500 bin lira harcadığını ve tüm harcamamaları Selçuklu Belediyesi'nin kasasından karşılandığını ileri sürdü.

Yokuş, “Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, aralarında eşlerinin de bulunduğu 42 AK Partiliyi Bosna Hersek için şenliklere götürüyor. Edindiğimiz bilgilere göre belediye 4 gecelik gezi için 500 bin lira harcama yapıyor ve bunu da belediyenin kasasından karşılıyor. Bu gezide kişi başı ortalama 700 avro harcanıyor” dedi.

'BU MİLLETİN PARASINI ORALARDA YEMEYE UTANMADINIZ MI?'

Vatandaşın yokluk içerisinde olmasına rağmen belediyenin kamu kaynaklarını kendileri için harcadığını kaydeden Yokuş, şunları kaydetti:

“Vatandaşımız yokluk içerisinde kıvranırken sözde ‘gönül belediyeciliği' yaptıklarını söyleyenler milletin parasını gönüllerince keyfi şekilde harcıyor. Gezi fotoğraflarına bakılacak olursa utanmaları gerekirken hepsinin yüzleri gülüyor.

Geziye eşlerini de yanlarında götüren bu AK Partililer halka ne cevap verecek? Hatta geziye eşlerinden hariç AK Partili ilçe başkanlarını da götürüyorlar. Onların orada ne işi var? Bu geziye katılan tüm AK Partililere sesleniyorum; bu milletin parasını oralarda yemeye utanmadınız mı? Bu kul hakkıdır beyler. Çıkıp halka bu gezi hakkında açıklama yapın."