Özgür Özel'den İran-İsrail açıklaması: Büyük endişeyle izliyoruz Özgür Özel'den İran-İsrail açıklaması: Büyük endişeyle izliyoruz

Yeniden Refah Partisi'nden sonra bir parti daha AK Parti ile ittifak yapmayacağını açıkladı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kartepe ilçesinde, bir restoranda gazetecilerle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Yapıcıoğlu, yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu:

"KULLANDIKLARI ÜSLUBA DİKKAT ETSİNLER"

- Bu seçimlere hazırlık yapan bütün siyasi partiler, bu siyasi partilerin merkez yöneticileri ve adayları kullandıkları dile, kurdukları üsluba dikkat etsinler. Kim ki, kendi siyasi çıkarları için, kendi tabanını konsolide etmek, kendi tabanındaki safları sıklaştırmak için bu milletin evlatlarını birbirine karşı kışkırtıp düşmanlaştırıcı bir dil kullanıyorsa, o millete düşmandır, ondan millete hayır gelmeyecektir.

- Bizim dilimiz ve üslubumuz, bize saldıranlar ne kadar çirkefleşirse çirkefleşsin asla onların kurduğu dil gibi, onların üslubu gibi olmayacak. Biz kimseye hakaret etmeden siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz ama yeri geldiğinde, cevap vermek gerektiğinde mutlaka onlar da hak ettikleri cevabı alacaklardır.

"NOKTAYI KOYDUK O DEFTERİ KAPATTIK"

İttifak hakkında konuşan Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

"Bazı yerlerde şu söylentileri dolaşıyor. Birileri diyor ki "İttifak görüşmeleri noktalandı mı? O kapı kapandı mı? Halen devam ediyor mu? Bazı yerlerde adayların, bazı partilerin kendi adaylarını çekebileceği falan konuşuluyor." Mümkündür. Bazı partiler, bazı yerlerde adaylarını çekip bir yerlere destek verebilirler ama bizim açımızdan, HÜDA PAR açısından, biz ittifak görüşmeleri ile ilgili noktayı koyduk, o defteri kapattık. Çıkardığımız adayları, hepsiyle, inşallah en iyi şekilde bir sonuç almak üzere, sahada birlikte çalışıyoruz ve seçtirmek için elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyacağız.