İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 100 bininci üye katılım programında açıklamalarda bulundu.  

İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olmak istediklerini belirten Akşener, "Kul hakkına el uzatanları, aç olanlara hakaret edenleri, saraylardan burnunu çıkartmayan, Türkiye'nin her bir yerini şatafatla yaşadığını sananları bu millet verdiği helal oylarıyla attaya gönderir" ifadesini kullandı.

Akşener, konuşmasının büyük bölümünde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ve bunun sonuçlarını eleştirdi. CHP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'yle birlikte bulundukları altılı masada ortaya konan güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarına dikkati çeken Akşener, "Bu ucube sistemi göndereceğiz, o irade bizde var. Sandıkta geldiler sandıkta gidecekler. İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım" diye konuştu.

'İYİ PARTİ KURULMAMIŞ OLSAYDI BUGÜN ÜLKEMİZDE NELER KONUŞULUYOR OLACAKTI?'

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Şu an gözlerinizi kapatın, bu ülkede bu iyi ve cesur insanların iradesi, kararı olmayıp İYİ Parti kurulmamış olsaydı bugün ülkemizde ne konuşuluyor olacaktı? Bugün Türkiye’de bir umut varsa, 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağına benim gibi herkes inanıyorsa, bu partili cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’yi uçurumun eşiğine getirmiş bu sistemin bir seçimde gideceğine inanıyorsa, bu umudu sağlayan sizlersiniz. 

'ALLAH BİZİ ZALİMLERDEN EYLEMESİN'

Allah benim ve sizlerin hem kendi huzurunda hem milletimizin huzurunda mahcup olmasına izin vermesin. Allah bizi yalancılardan eylemesin, Allah bizi zalimlerden, zulmedenlerden, iftiracılardan eylemesin.

Cenabı hak bizi kutsallarımız, değerlerimiz üzerinden insanımızı, milletimizi birbirine düşürüp kavga ettiren, birbirine düşman edenlerden eylemesin.

'CENABI HAK BİZİ, EYT'LİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRENLERDEN EYLESİN'

Biz milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı siyasi partiyiz dedik, cenabı hak bu ülkeyi, bu milleti kalkındırmayı, işsiz gençsizim iş bulmasını, sanayicimizin, tarımla meşgul olan insanımızın, besicilerimizin, esnafımızın, emeklimizin, EYT’limizin yüzünü güldürenlerden eylesin.

Bu gençlerin ben yurt dışında yaşamak istiyorum, korkuyorum diyenlerin umudum var demelerini sağlamalarını Allah bize nasip etsin.

'ALLAHIMIZA ŞÜKÜR 100 BİN ÜYEYİ GEÇTİK'

25 Ekim 2017’de olamaz denileni yapmış, yapılamaz denileni başarmış iyi insanlar… İl teşkilatımız bir hedef koydu, dedi ki İstanbul’da 100 bin üyemiz olacak. Önce güldüler, Allahımıza şükür 100 bin üyeyi geçtik.

İlçe, ilçe, il, il gezmeye karar verdik. Bir kayıkçı kavgasına dönmüş olan siyasette kavgaların eksik olmadığı ama dert bilinmediği için de çözümün üretilmediği Türkiye’yi değiştireceğiz dedik. 2,5 yıldır, gezdik dolaştık. Ülkenin acı hikâyelerini anlattık.  Kriz hikâyelerini de dinledik. Atanamayan öğretmenin, EYT'nin gece tencere kaynatamayan annenin, Gençlerin annelerinin, babalarının acılarına şahit olduk. Kamuoyunun bilgisine sunduk. Bugün dertler konuşuluyorsa bunun sebebi sizsiniz. Birlikte yaptığımız yoğun çalışmadır.

'İSTANBUL'DA DA TÜRKİYE'DE DE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ'

Cenabı Hak kul hakkına dikkat edenleri de mükafatlandırır, kul hakkına el uzatanları, aç uyuyanlara hakaret edenleri, tarlama gübre, tohum atamadım diyenleri teröristlikle suçlayanları, saraylardan burnunu dışarı uzatmayıp her bir yeri saraydaki şatafatla yaşıyor zannedenleri de önce bu millet sandıkta helal oylarıyla attaya gönderir.

Böyle bir Türkiye'den bugün umut eden bir Türkiye'ye gelinmişse bunun sebebi sizsiniz, biziz. Allah hiçbirimizi mahcup etmesin. İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olacağız biz.

'İNŞALLAH BU ÜLKENİN PAZARLIKSIZ, HAK EDİLMİŞ BAŞBAKANI OLACAĞIM'

Aradan 4 ay geçti anket sahipleri parlamenter sisteme dönülsün mü? sorusunu sormaya başladılar. Bunu tartıştıran biziz.Sonra anketlerde adını koyduğumuz güçlendirilmiş sistem öne çıkmaya başladı.  Sonuç olarak 6'lı masanın sonucu yayınladığımız metin ortaya çıktı. 3 yılın sonunda 6 partinin tamamının onayı ve öneriyle imzalanmış ise güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek Türkiye'de birinci parti olmak hepimiz için çocuk oyuncağıdır.

Bu ucube sistemi göndereceğiz, o irade bizde var. Sandıkta geldiler sandıkta gidecekler. İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım.

'ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN'

Seçim yapılacak efendiler. Bu memleketin oyuna el uzatanlara İstanbullu ikinci seçimde gösterdi. Şimdi onlar düşünsün. Kavga çıkarmak, kutuplaştırmak isteyecekler, iftiralarla pranga vurmaya çalışacaklar uymayacaksınız. Biz hedefe ayarlı top gibi seçimde birinci parti olmak için çalışacağız."