Millet İttifakı'nın bugün açıklanması beklenen cumhurbaşkanı adayı öncesi gazeteci Erdoğan Aktaş’tan dikkat çeken ‘gizli buluşma’ iddiası geldi.

'4-5 DEFA HERKESTEN GİZLEDİKLERİ BULUŞMALAR GERÇEKLEŞTİRMİŞ'

Aktaş kendi kaynaklarına sorduğu "Nasıl olurda bu zamana kadar yan yana gelip bu konu üzerine konuşmazlar" soruna ilişkin aldığı yanıtı şu sözlerle aktardı:

"İlginç çünkü iki lider medyaya fotoğraf verdiği buluşmalarının dışında, zaten 4-5 defa herkesten gizledikleri buluşmalar gerçekleştirmiş.

Üstelik bu buluşmalarda seçim sonrası için ciddi ciddi pazarlıklar yapılmış. Akşener'in, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanlığı yardımcılığı konusunda bazı istekleri olmuş.

'BAKANLIKLAR KONUSUNDA OY ORANLARI ETKİLİ OLMALI'

Ayrıca Akşener, kendi partisinin oy oranının yüksek olduğunu söyleyerek, seçimde yüzde 1’i bile geçmesi zor olan diğer partilerle bir tutulmasının haksızlık olacağını söylemiş.

Buradan yola çıkarak Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, tek ve güçlü bir cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını ve bu ismin de kendisi olması gerektiğini ifade etmiş. Ayrıca dağıtılacak bakanlıklar konusunda da oy oranlarının etkili olması gerektiğinin altını çizmiş."

'DEFALARCA HERKESTEN GİZLEYEREK BİR ARAYA GELİNDİ'

Sinan Ateş'in ablasından adalet çağrısı Sinan Ateş'in ablasından adalet çağrısı

Bu pazarlıklar dört ya da beş buluşmada tekrar tekrar konuşulduğu söylen Aktaş,  "Yani İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ciddi ciddi taleplerde bulunuyor" dedi.

"Meral Akşener, defalarca ve herkesten gizleyerek bir araya geldiği Kemal Kılıçdaroğlu’na, tek yardımcısı olmak istediği cumhurbaşkanının kim olacağını hiç mi merak etmedi?" sorusunu yönelten Aktaş, "İki lider arasında her zaman açık ya da kapalı, dolaylı ya da doğrudan hep bir iletişim olmuş.

Hal böyleyken ve bunca şey konuşulurken aday adını hiç konuşulmamış olmasına kimse inanamıyor" ifadelerini kullandı.