İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Yerlikaya, toplantıda 4 Haziran 2023 - 3 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen bir yıllık operasyon verilerini açıkladı. 

Yılın 365 günü durmadan, duraksamadan operasyon yaptıklarını belirten Yerlikaya, içeride İçişleri Bakanlığı, dışarıda Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı olmak üzere, nefes aldıkları yerde teröristlerin tepelerine çöktüklerini kaydetti. Yerlikaya, 2016'nın sonunda yerli ve milli teknoloji ürünlerinin envanterlerine katılmasıyla güçlerine güç kattıklarını, İHA, SİHA, İKU gibi hava unsurlarıyla 46 bin 678 saat uçuş gerçekleştirildiğini ve bu sayede teröristlerin gökyüzüne bakamaz hale geldiklerini ifade etti.

CHP'li Zeybek: Belediyelerimiz YKS dönemi tercih danışmanlığı hizmeti vermeli CHP'li Zeybek: Belediyelerimiz YKS dönemi tercih danışmanlığı hizmeti vermeli

PKK/KCK terör örgütü’ne katılımın 2023’te 56’ya düştüğünü ifade eden Bakan Yerlikaya, terör örgütüne yönelik bir yılda 27 bin 335’i kırsalda, 4 bin 659 şehirde olmak üzere, toplam 31 bin 994 operasyon gerçekleştirildiğini bildirdi. Bu operasyonlarda, 63’ü ölü olmak üzere 1022 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.