Gelecek Partisi'nin ev sahipliği sonrası 6'lı masada milletvekili listeleri için hazırlık başladı.

Muhalefet kulislerinden edinilen bilgiye göre, 6'lı masada yer alan partiler büyük oranda seçimlere kendi partileri logosu altında girecek.

KOORDİNASYON İÇERİSİNDE ÇALIŞILACAK

BirGün'de yer alan habere göre, her parti, en az 41 ilde seçime girebilmek için yeterliliklerini tamamlayacak, daha sonra belirlenen aday listeleri ile seçime dahil olacak. Alınan karara göre, parti yöneticileri, ilçe ilçe aday listesi belirlenmesi için koordinasyon içerisinde çalışacak. Kurmaylar, ilçe ilçe çalışarak her partiye uygun adayları belirleyecek. Adaylarda aynı zamanda “ayrım” izleniminin verilmemesi için taban tabana zıt isimler aynı ilçelerde rakip adaylar olarak karşı karşıya getirilmeyecek. Birbirlerine karşı yarışılacak ilçelerde de uyum aranacak.

HER SANDIĞA BİR AVUKAT

İşçilerin mücadelesi kazandı! İşçilerin mücadelesi kazandı!

Partiler ayrıca bazı ilçelerde ortak listelerle seçime girecek. Kazanacağına kesin gözüyle bakılan adaylar, Altılı Masa ortaklarının listelerinden seçimlere girebilecek. Bu konuda seçim takvimi açıklanmadan hemen önce çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Altı partinin hali hazırda sürdürdüğü sandık güvenliği, sandık görevlisi, her sandığa bir avukat çalışmaları, ortak çalışma grubu tarafından birleştirilecek ve kritik sandıklarda Altılı Masa’nın birden fazla görevlisinin bulunması sağlanacak. Daha önceki seçimlerde ulaşılamayan sandıklarda da bu yolla en az bir görevli bulundurulacak. Altılı Masa'nın bu kapsamda birçok kentle ilgili özel çalışma yapacağı da aktarıldı.