Keçiören'de Hüseyin Alkan adlı kişi, asansör tamiri sırasında çıkan gürültü nedeniyle tartıştığı komşusu Uğur Şahan ve oğlu Mehmet Ali Şahan'ı tüfekle vurarak öldürdü, eşi Sevda Şahan ile yönetici Sema Taşkıran'ı da yaraladı. Olayın ardından elinde tüfekle binaya girerken kameraya yansıyan Hüseyin Alkan, gözaltına alındı.

Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı Yayla Mahallesi 1409 Sokak’ta saat 11.30 sıralarında dehşet anlar yaşandı. 

Edinilen bilgiye göre; Şahin Apartmanı'nda oturan Hüseyin Alkan (59), binadaki asansörün tamiri sırasında çıkan gürültü nedeniyle daha önce de arasında husumet bulunan apartman yöneticisi Sema Taşkıran (46) ile tartıştı.


Kavgaya dönen olayda Hüseyin Alkan, asansörü tamir etmeye çalışan üst kat komşusu Uğur Şahan (48) ile oğlu Mehmet Ali Şahan'a (15) bina içinde ateş etti. Alkan, binadan çıkarak kaçmaya çalışan Sevda Şahan ve yönetici Sema Taşkıran'a da peşlerinden gidip sokak ortasında ateş etti. 4 kişi kanlar içinde yere yığıldı.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI!

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Uğur Şahan ve oğlu 10'uncu sınıf öğrencisi Mehmet Ali Şahan'ın, olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. 

Yaralanan Sevda Şahan ve Sema Taşkıran ise ambulansla Etlik Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından elinde av tüfeği ile binaya girerken cep telefonu kamerasına yansıyan Hüseyin Alkan, polis tarafından gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü aktarıldı.

Bingöl’de cinnet geçiren kişi bıçakla etrafındakilere saldırdı: 2 ölü, 7 yaralı Bingöl’de cinnet geçiren kişi bıçakla etrafındakilere saldırdı: 2 ölü, 7 yaralı

BİR AİLE DAHA KATLEDİLMİŞTİ

Başkent'te iki gün önce de, altlı üstlü oturan komşular arasında 'gürültü' nedeniyle çıkan kavgada 72 yaşındaki kişi, aynı aileden ikisi çocuk 5 kişiyi tüfekle vurarak öldürmüştü.