Olay, saat 19.00 sıralarında Çubuk Fatma Hanım KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Yurtta içerisinde öğrencilerin bulunduğu sırada arızalanan asansör, 3'üncü kattan eksi 1'inci kata düştü.

Asansörün frenleme sistemleri sayesinde olayda her hangi bir yaralanma yaşanmazken, öğrenciler panik ve korku yaşadı. Yurt personeli tarafından asansörden çıkarılan öğrenciler, sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı Devlet Hastanesine götürülerek, tedavi altına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İzmir'de ormanın içinde top mermisi bulundu İzmir'de ormanın içinde top mermisi bulundu

'ASANSÖRDE YAPILAN İNCELEMELERDE HİÇBİR SORUNA RASTLANILMAMIŞTIR'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 'Ankara Çubuk’taki KYK yurdunun asansörü düştü' iddiasının doğru olmadığı, asansörün yaşanan elektrik dalgalanması sebebiyle güvenli şekilde eksi 1'inci kata indirildiği açıklandı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Ankara Çubuk’taki KYK yurdunun asansörü düştü' iddiası doğru değildir. Asansör, yaşanan elektrik dalgalanması sebebiyle kendisini referans kat olan -1’e güvenli bir şekilde çekmiş olup sonrasında zemin kata çıkarak yolcuları indirmiştir. Herhangi bir düşme ve kayma söz konusu olmayıp yaralanan öğrenci bulunmamaktadır. Yeşil etikete sahip olan asansörde yapılan incelemelerde hiçbir soruna rastlanılmamıştır." (DHA)