Sözcü yazarı Aytunç Erkin bugünkü köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son aylarda attığı bazı adımları değerlendirdi.

Erkin'in yazısında ilgili bölüm şu şekilde: 

Aile Bakanlığı istismara uğrayan çocuğun davasına müdahil oldu Aile Bakanlığı istismara uğrayan çocuğun davasına müdahil oldu

“CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun heybesi doldukça doluyor! Nasıl mı? “Helalleşmeyle” başlayan süreç, 28 Şubat mağdurlarından Ergenekon-Balyoz mağdurlarına, Uludere'den muhafazakarlara uzanan yol haritasına dönüştü. Önceki akşam da “başörtüsü” konusunda attığı adımın ardından -ki tartışmaya çok açık ve tepkileri görüyorsunuz- “Sırada ne var?” sorusunu akla getirdi. Destekçilerinin ikiye bölündüğü “kamuda kılık kıyafet kanunu” açıklamasını yaparken kamuoyu Kılıçdaroğlu'nun masasındaki bir kitabı da gündemine aldı. Masanın üzerinde Ziya Gökalp'in kaleme aldığı ”Türkçülüğün Esasları” başlıklı kitap vardı.”

“Şimdi yeni bir bilgi verelim” diyen Erkin, şunları yazdı:

“CHP lideri, 29 Ekim'de basına kapalı bir toplantıda milliyetçi gençlerle buluşacak. Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan, 15 yaşında Nihal Atsız'ı okuyan, 20'li yaşlarda Atatürk milliyetçiliğini anlamaya çalışan gençlerle Kemalizm üzerinde bir sohbete katılacak. Bu gençlerden birisiyle dün konuştum ve üç yıldır zaman zaman Kılıçdaroğlu'yla buluştuklarını söyledi.

Bir not daha: Bay Kemal bir sohbette gençlere Doğan Avcıoğlu'nun “Türkiye'nin Düzeni” kitabını okumalarını tavsiye etmiş. Yazımın başında dedim ya: “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun heybesi doldukça doluyor!” İşte bu heybedeki farklı fikirleri çarpıştırmadan, kırmadan, dökmeden nasıl bir senteze ulaşacak CHP lideri bu da merak ettiğim ve yanıtını beklediğim soru!”