Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yoksul aileyi ziyaretindeki Prada montu eleştirilmişti...  Metiner'den yanıt! Yoksul aileyi ziyaretindeki Prada montu eleştirilmişti... Metiner'den yanıt!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın İHA ve SİHA'larla ilgili sözlerine tepki gösteren Babacan, "Yurt içinden bazılarının ülkemizin savunma sanayii alanında ulaştığı seviyeden rahatsız olmaları ve bunu açıkça dile getirmeleri kabul edilemez, büyük bir talihsizlik, yerli ve milli emek ve başarıya saygısızlıktır. Anlamsız bahanelerle TSK'nın başarılarında büyük pay sahibi olan İHA/SİHA'lar ile onları üretenlere çamur atanları kınıyoruz ve asil milletimizin takdirlerine havale ediyoruz" dedi.

Akar, "Ülkemizin göz bebeği ordumuzun, her türlü günlük polemiklerin ve siyasi ihtirasların dışında tutulması, herkesten en doğal beklentimizdir. Millet iradesinin temsilcisi olması gerekenlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her zamankinden daha fazla moral ve motivasyona ihtiyaç duyduğu ihtiyaç duyduğu bir dönemde kahraman ordumuzu ve şerefli mensuplarını hedef alan yaklaşımlarını şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.