İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret ettiği iddia edilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Akşener'in altılı masadan ayrılıp adaylık hakkında açıklamaları ardında bu görüşmenin etkili olduğu iddiası ortaya atılmıştı.

Muharrem İnce'ye zehir zemberek sözler! 'Ancak çakması olursunuz' Muharrem İnce'ye zehir zemberek sözler! 'Ancak çakması olursunuz'

'MUHALEFET SEMALARINDA UÇUYOR'

Ortaya atılan bu iddia sonrası açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı İletişim Danışmanı Ekrem Okutan, iddiaları yalanlarken sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir helikopter altılı masa adayının açıklanmasından hemen önce muhalefet semalarında uçmuş" dedi.

'HALÜSİNASYON GÖRÜYOR'

Ziyaret iddiasında bulunan Beki'ye de cevap veren Okutan, "Görünen o ki hezeyan içinde, halüsinasyon görüyor. Tavsiyem; doktora görünmesi,temennim, başını semaya her kaldırdığında yalanları için Allah’tan af dilemesidir" şeklinde konuştu.

Akif Beki'nin 7 Mart tarihli yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Güvenilir bir rivayet zincirinden benim kulağıma kadar geldi, inananlar olmuş, düşünün. Akar; şimdi de Savunma Bakanı olarak Akşener’i ziyaret etti mi, ortak adayı mı konuştular, getirdiği mesaj neydi, ikna etmeyi başardı mı? Yani Akşener’in kriz çıkaran hamlesinde gizli ziyaretçisinin bir rolü, etkisi var mı? Şimdilik esrarını koruyor ama sis perdesi dağılınca aslı astarı çıkacaktır.

Gizli kapaklı müdahaleler, bilhassa alışkanlık haline getirildiğinde ilanihaye sır olarak kalmıyor, bu bir. Durup dururken, yok yere ortaya çıkmıyor, bu da iki.

Bir olay tuhaf kaçıyor, mantıklı gelmiyor, görünen haliyle izah edilemiyorsa altında komplo aranıyor. Dolayısıyla Akşener’in; önce kendisine, sonra masaya zarar verecek bir işe niye kalkıştığını açıklayamayanlar, çok teoriler geliştirecek daha.”