SGK, ortez protez ve gözlük cam çerçeve ödemelerini artırdı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "​Vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL'ye çıkarıldı" dedi.

TERÖR MAĞDURLARINA DESTEK

'Oyumuz yüzde 25 civarında' demişti: İşte Ahmet Özal'ın ilk gün topladığı imza sayısı... 'Oyumuz yüzde 25 civarında' demişti: İşte Ahmet Özal'ın ilk gün topladığı imza sayısı...

Bakan Bilgin, "Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gazilerimizle vazife ve harp malulleri için 700 TL'den 2500 TL'ye, vazife ve harp malulleri ve terör olaylarında yaralananlar için de 2500 TL'ye çıkarıldı" dedi. 

Bilgin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez tutarları yüzde 50 ila yüzde 100 arasında değişen oranlarda gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlar ise yüzde 39 ila yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı.

Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 oranında artış yapıldı."