Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ikramiye ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Emeklilerin alacağı 5 bin TL'lik ikramiyenin verileceği tarih belli oldu.

Türkiye'de 4 milyon 689 bin çalışan emeklinin beklediği 5 bin TL'lik ikramiye ödemeleri 15 Aralık'a kadar hesaplara yatırılacağı belirtilen bu ödemeler için ödeme takvimi şekilleniyor.

Türkiye'nin 100. yılı şerefine bir defaya mahsus olmak üzere ödenecek bu ikramiyeler için ikinci ödeme takvimi harekete geçiyor.

YENİ DÜZENLEMEYLE ÇALIŞANLARI DA KAPSADI

Başlangıçta yalnızca çalışmayan emeklileri kapsayacak şekilde duyurulan ikramiye, hükümetin aldığı yeni düzenleme ile çalışan 4 milyon 689 bin emekliyi de kapsayacak şekilde genişletildi.

Bakan Işıkhan'dan kademeli emeklilik açıklaması Bakan Işıkhan'dan kademeli emeklilik açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ödemelerin 15 Aralık'a kadar tamamlanacağını duyurdu.

Önceki ödemelerde olduğu gibi, emeklilerin maaş günlerine göre ödemelerin yapıldığı bir sistem izlenecek. Ödeme günlerine göre ayrılan gruplar, belirlenen tarihlerde ikramiyelerini alabilecekler.

KADEMELİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Bankacılık sistemlerinde yoğunlukları önlemek adına ödemeler kademeli olarak gerçekleştiriliyor.

Bu durum, ödemelerin tek bir günde tüm emeklilere ulaşabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

AK Partili yetkililer, 5 bin liralık ikramiyelerin 15 Aralık'a kadar hesaplara aktarılacağını belirtiyorlar. Pazartesi günü itibarıyla ödemelerin tamamlanması bekleniyor ve emekliler, yakın zamanda ödeme takvimi hakkında resmi açıklamanın yapılmasını bekliyorlar.