1 Mayıs olayları sonrası tutuklanan 6 kişi daha serbest bırakıldı 1 Mayıs olayları sonrası tutuklanan 6 kişi daha serbest bırakıldı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AKP’nin grup toplantısı öncesinde TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekin, özel sektör öğretmenlerinin TBMM Çankaya Kapısı yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda taban maaş hakları için yaptığı eyleme ilişkin soruya, “Bu konuda özel okul temsilcileriyle görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çaba sarf ediyoruz” yanıtını verdi.

Tekin, yeni müfredatın onaylanmasına eğitim sendikalarından gelen eleştirilere ilişkin soruyu ise “Okumadan değil de okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum” diye yanıtladı.

Yaz tatilinde veli ve öğrencilere yönelik önerisi olup olmadığı sorusu üzerine Tekin, “Yaz aylarını tatil yaparak geçirsin çocuklarımız. Okul dışında, ders dışında okuyarak, başka tür etkinliklerle, sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle, ülkemizin güzelliklerini görerek tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerimizden de öğrencilerimize bu şekilde yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası” diye konuştu.