Gazeteci Nevşin Mengü, YouTube kanalında yaptığı yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili çok konuşulacak sözler söyledi. 

Mengü, Bakan Mustafa Varank'ın ODTÜ'ye usulsüz bir yöntemle girmiş olabileceği imasında bulundu. Varank'ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini söyledi ve "Varank'ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Belki de ODTÜ'ye nasıl girdiyse hazırlığı da öyle atlamıştır. Hatırlayın öyle dönemler oldu" ifadelerini kullandı.

'FAŞİST ZİHNİYET' DEDİ,

Bahçeli'den Erdoğan'ın adaylığına destek: Vesayetçilerin başını kaldırması boşunadır Bahçeli'den Erdoğan'ın adaylığına destek: Vesayetçilerin başını kaldırması boşunadır

Varank ise buna karşılık şöyle bir yanıt verdi: "Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına  çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana'da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?"

Mengü, Varank'ın bu sözlerini kısa ancak sert bir paylaşımla cevapladı. "Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim" diyen Mengü, "Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz!" vurgusu yaptı. 

nevsin mengu tweet