Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın Osmaniye'de, AFAD kolilerini milletvekili seçimleri için propaganda amacıyla seçim aracında görüntülenmesi sosyal medyada gündem oldu.

Sosyalist Güç Birliği'nden 'sert özeleştiri' Sosyalist Güç Birliği'nden 'sert özeleştiri'

Görüntülerin hızla yayılmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan açıklama geldi.

'KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL'

"Muhalefetin eleştirmesi yorumları bizim için bir anlam ifade etmiyor. Bir açıklama yaptık. Bu açıklamayı milletimize borcumuz var. Muhalefet, bize kamu kaynaklarını kullanma ya da yandaşlara menfaat temin etme noktasında ders verecek sıralamaya girebilecek bir durumda değil. Seçim kampanyası yürüten herkes bilir. İl başkalıkları, seçim koordinasyon merkezleri adaylar adına araçlar giydirirler, propaganda çalışmaları yaparlar. O bahsi geçen araç da bunlardan bir tanesi. Ben ne gördüm ne de aracı kullandık. Önümüzdeki süreç de kullanacağız. 

Sanki biz talimatlandırmışız ve böyle bir kampanya yürütüyormuşuz gibi bir algı oluşturuluyor. Bu kesinlikle doğru değil. Kamu kaynaklarını kullanacak olsam 5 tane AFAD kolisiyle yapmam bunu. Ben kendi makam araçlarımı bıraktım. Sivil araçla geziyorum. Arkadaşlar deprem bölgesi olduğu için yardım refleksiyle oldu. Bir art niyet ve kasıt yok. Bu anlamda da kamuoyundan arkadaşlarımız adına özür dilerim. Bunun olmaması gerekirdi. Görüntülerden ben de rahatsız oldum."