Cumhuriyet yazarı gazeteci Barış Terkoğlu, kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen eski hükümlü Doğan Çelik'in AK Partiden'den milletvekili aday adayı olmasını yazmıştı. Yazıya Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli getirdi.

'MODERN SÜLÜN OSMAN'

Terkoğlu, AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Doğan Çelik'i hakkında yazdığı yazısında, "sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre 'modern Sülün Osman'ı kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hakim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre 'Yargıda Birlik finansörü', adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AK Parti Milletvekili aday adayı olarak karşımızda" ifadelerini kullanmıştı. 

'SANKİ BİR EL DEVREYE GİRDİ'

Muharrem İnce YSK'de: İkinci turda yüzde 60 ile seçileceğim Muharrem İnce YSK'de: İkinci turda yüzde 60 ile seçileceğim

Barış Terkolğu erişim engeli getirilen haberinde Doğan Çelik’in FETÖ şüphelisi bir hakim tarafından yargılandığını ve tahliye edildiğini yazmış ve şu ifadelere yer vermişti: 

"Sanki bir el devreye girdi. Soruşturma savcısı tatildeyken, Doğan Çelik’in tutukluluğunun 11. gününde, avukatı yarım sayfalık tahliye dilekçesi verdi. Sulh Ceza Hâkimi Eren Şen, Çelik’i jet hızıyla tahliye etti. Hakim Şen’in adı da tartışmalıydı. Askeri yargı kökenli Şen de FETÖ şüphelisiydi. 15 Temmuz’dan sonra hakkında yakalama kararı verilmişti. MİT, Şen hakkında, FETÖ bağlantılı olduğuna dair rapor hazırlamıştı. Şen’in örgütün ankesörlü aramalarına takıldığı anlatılmış, Şen’den sorumlu mahrem imamın adı bile verilmişti. Ancak Şen hakkında takipsizlik verilmekle kalmadı. Görevine devam etti. Çelik’in tahliyesinden 6 ay sonra, görev yeri değiştirilerek ağır ceza mahkemesine atandı. Zira bu süreçte adı Bataklık operasyonundaki bir başka hikayede de geçmişti."

ANADOLU AJANSI ÖVGÜYLE BAHSETMİŞ

Anadolu Ajansı'nın Doğan Çelikten 'hayırsever iş adamı' olarak bahsetmesini yeniden gündeme getiren Terkoğlu, "Sonrasına bakıyorum. Çelik, kendisi hakkında, geçmişini unutturacak çeşitli haberler yaptırmış. Hakkında "hayırsever işadamı" yazdırmış. Devletin Anadolu Ajansı bile, 31 Mart 2021’de, Kenan Evren’in Marmaris’teki Beyazev’ini Çelik’in aldığını, darbelere karşı demokrasi müzesi yapacağı haberini servis etmiş. Haberde "şehit kardeşi" olarak tanıtılan Çelik’in adeta reklamı yapılmış" diye yazmıştı.