Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti AK Parti Genel Merkezi’nde kabul etti. Görüşme saat 14.00'te başladı ve bir saat sürdü.

Destici görüşme sonrası yaptığı açıklamalarda şu konulara değindi:

EKSİK BULDUĞUMUZ NOKTALARI KONUŞTUK

Muharrem İnce'nin dünürü CHP'den aday Muharrem İnce'nin dünürü CHP'den aday

Büyük Birlik Partisi olarak Cumhur ittifakını destekleyeceklerini açıklayan Destici, "Biz BBP olarak Cumhur İttifak olarak hem milletvekili hem cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte hareket ettik. Bugünlere geldik. Bugün bizim Cumhur İttifakı ile eksik bulduğumuz noktaları elbette dile getirdik. EYT gibi, sözleşmeliler gibi, 3600 ek gösterge gibi, bunların takipçisi olduk. Bugün de talepleri olan vatandaşlarımız var. Cumhur İttifakı bir ve bütün olarak yoluna devam etmektedir. BBP olarak ittifakın bir bileşeni olarak yine kararlı şekilde devam ediyoruz. Önceliklerimizden en başta geleni, Cumhurbaşkanımızın tekrar seçimleri kazanması noktasında sahada tüm gücümüzle, teşkilatımızın her bir ferdinin gayretiyle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

SEÇİMLERE PARTİ İSMİZİM VE LOGOMUZLA KATILACAĞIZ

Seçimlere kendi isim ve logosuyla katılacaklarını açıklayan Destici, "bunu Türkiye'nin geleceği açısından kıymetli ve önemli buluyoruz. Seçimlerin ikinci ayağında da anlaştık BBP, önümüzdeki seçimlerde güçlü, kuvvetli ihtimal ki, partimize gidince bunu paylaşacağız ve BBP 81 ilin tamamında kendi ismi, logosu ve adaylarıyla seçime katılacaktır. Bugün prensip olarak anlaştığımız budur. Nisan başına kadar hangi gelişmeler yaşanır onu bilemiyoruz. Olağanüstü gelişmeler olursa tekrar değerlendiririz. Yüzde 30'un üzerinde oy alma potansiyeli olan bir parti. Bugüne kadar alamadık ama bu seçimde çalışacağız ve potansiyelimizin önemli bir kısmını alacağımızı, Meclis'te yüksek sayıda vekille temsil imkanı sağlayacağına inanıyorum. Partilerle görüşmeler devam ediyor. Olumlu gittiğini biliyoruz. Görüşmeleri AK Parti heyeti sürdürüyor. Ömer Bey tahmin ediyorum sizi bu konularla ilgili bilgilendirecek" ifadelerini kullandı.

(KAYNAK)