Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün olağanüstü seçimi öncesinde Tüpraş Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Çebi, burada yaptığı açıklamada Aralık ayında düzenlenecek olan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Gençlerbirliği Ankara'da Göztepe'yi konuk edecek Gençlerbirliği Ankara'da Göztepe'yi konuk edecek

Çebi’nin açıklamaları şöyle:

  • Yaklaşık 12 yıl önce bu klube ikinci başkan olarak göreve geldim. FEDA döneminde icralar ve mali sorunlarla boğuşurken, futbol şubede başkanlık yaptığım dönemde 2 şampiyonluk ve Avrupa kupalarında namağlup sürecimiz oldu. Sonra 1 yıl ara verdim. Başkanlık koltuğuna talip olduk. Beni bu göreve layık gördüler. Yüzde 68 oy ile göreve geldik. Yine aynı şeylerde karşılaştık. FEDA dönemine benzer sıkıntılar, artarak oluşmuş sıkıntılarla mücadele etme gereği duyduk.
  • Yüzlerce, binlerce icra… Bunu Beşiktaş camiası ile hallettik. ‘Bırakmam Seni’ kampanyasında bize destek olan herkese teşekkür ederim. Kulübün tüm gelirleri temlik edilmiş, harcama yapıyı bırakılmamış… Yönetim olarak 20 milyon euro destek ile bunu anında aştık. Yapılandırmaya gittik. Cumhurbaşkanımıza destekleri için teşekkür ederim. O süreci aşamasaydık, bugün buralarda olamayacaktık. Pandemide herkes evinde otururken biz bir şekilde çalıştık ve en zor dönemde 4 tane kupa kazandık.

ADAY OLMAMA KARARI VERDİM

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı bir durum var. Futboldan kaynaklanan.. Üzüntüsünü ve acısını yaşadım. Bu saatten sonra camianın huzura olduğunu ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için aday olmamaya karar verdim. Camianın kan değişimine ve enerjiye ihtiyacı var. Gitmemi isteyenler, kalmamı isteyenler var. Kalmamı isteyenlere teşekkürler. Gitmemi isteyenlere saygı duyuyorum. Onların da umutları vardır. Açıklamayı milli arada yapacaktım ama son gelişmeler, acele etmem gerektiği yönünde beni ikna etti. Aday olmamayı açıklamadım, takımın ve çalışanların moralinin bozulmasını istemedim. Seçim kararını aldığım gün, başkan adayı olmayacağımın kararını vermiştim. Ancak seçim sürecini uzun tutma nedenim, gelecek adayların hazırlanabilmesi içindi. Bir baskın seçim olmasın diyeydi. Kolay bir süreç değil.”