Borsada yaşananlar son dönemlerde herkesin diline pelesenk oldu. Ortak şirketler, çetrefilli ilişkiler ve hisse piyasalarındaki manipülasyon son dönemlerde kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Kim kiminle ortak, hangi isim, hangi isimle ortak hareket ediyor? Herkes bu çetrefilli ilişkileri merak ediyor. 

İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumuna ilişkin yeni gelişme

Ekonomi Manşet'in haberine göre, en çok merak edileni ise son dönemlerde adı birçok olaya karışan ve yurt dışına çıkarken tutuklanan Ünsal Ban ile Kemal Akkaya ilişkisi… Herkes merak ediyor ama Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) araştırmıyor… Peki ama neden? 

Evet, Ünsal Ban ile Kemal Akkaya ilişkinden bahsediyoruz. İlişkiler çetrefilli iddialar ciddi… Yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken yakalanan ve tutuklanan Ünsal Ban’ın sahip olduğu gayrimenkullerini: hem eşinden hem de devletten kaçırmak için Kemal Akkaya’ya devrettiği iddia ediliyor. Borsa çevrelerinde konuşulanlara göre Ünsal Ban’ın Kemal Akkaya ile ilişkisi sadece gayrimenkul devirleriyle de sınırlı değil. Bu ikilinin aynı zamanda ortak şirketleri olduğu da ortaya çıkmıştı. Bu şirket üzerinden birlikte birçok iş yaptıkları da herkes tarafından biliniyor.  

HALKA ARZ VE HİSSE İŞİNDE DE ORTAKLAR

Birlikte halka arz yaptıkları ve halka açılan şirketlerin hisselerinde manipülasyon yaptıklarına dair iddialar var. Bu manipülasyonların başında ise Türk İlaç’ın halka arz sürecinde yaşananlar geliyor. Evet, Türk İlaç’ta neler olduğunu herkes biliyor. Türk İlaç’ta yaşananların ise Ünsal Ban ile Kemal Akkaya tarafından yapıldığı herkes tarafından konuşuluyor. Evet, Ünsal Ban ile Kemal Akkaya ilişki herkesin dilinde. İlişkiler çetrefilli iddialar ciddi… Biri içeride,  diğeri dışarda… Ekonomimanset.com olarak soruyoruz bu ilişkiler neden açıklanmıyor neden açığa çıkarılmıyor?

Evet, yine soruyoruz bu ikilinin Yunanistan’da aynı bölgede ev alıp yurtdışında komşu oldukları doğru mu? Birlikte yatırım yaptıkları doğru mu?