CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 Kasım'da yapılacak İstanbul Ticaret Odası 21. dönem seçimleri öncesi kendisini hedef alan kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'ye yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, seçimde oy verecek İTO delegelerine mevcut başkan Avdagiç'in desteklenmesi çağrısını yapıp "Kaftancıoğlu tarafının desteklediği aday kazanırsa meydana gelecek bütün günahlara ortak olursunuz" diye seslenen Ünlü'nün sözleri üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. 

Ünlü için 'Nükteli Ahmet Hoca' diyen Kaftancıoğlu, "Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır" ifadeleri kullandı. 

Kaftancıoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

BİM CEO'su Galip Aykaç istifa etti BİM CEO'su Galip Aykaç istifa etti

"Görünen Nükteli Ahmet Hoca ve destekledikleri zor durumda... Nükteli ve benzerlerine haksız ihale, iş vermenin sevap kabul edildiği zeminde akıl, ahlak, adalet zemininde kalmanın günah sayılması çok anlaşılır. Nükteli Jetski’ye ters binip kaçmak yok ama. Mavi mavi masmavi... Nükteli birazdan Kaftancı’nın yazdıklarını beğenmek şu kadar, Rt etmek ise  bu kadar günah diyerek fetva verebilir, uyarmadı demeyi. Papucumun cübbelisi.."

Polemik Haber