Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında AK Parti'yi iletişim stratejisi konusunda eleştirdi. Küçük, AK Parti'nin iletişim dilinde ciddi sorunlar yaşadığını ve bu durumun partinin etkili olmasını engellediğini belirtti.

Cem Küçük yazısında şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti yetkilileri bu satırları iyi niyetli eleştiri olarak görsünler. AK Parti’de iletişim dilinde ciddi sorun var. Bakın iki haftadır yeni vergi yasası konuşuluyor. Benim çok desteklediğim bir yasa bu. Önemli bir yasa ama biz neyi konuştuk? Yurt dışı çıkış harcı 1.500 TL mi olacak yoksa 3.000 TL mi? Hâlbuki yasada o kadar önemli maddeler var ki. Onlar konuşulmadı. Sadece yurt dışı çıkış harcı üzerinde duruldu. Sosyal medyada herkes konuşurken, millet bize bu yasayı sorarken AK Parti çok geç açıklama yaptı. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik doğru değil dedi ama Basra çoktan harap olmuştu!"

Küçük, ayrıca bazı bakanların değişeceği yönündeki söylentilere de dikkat çekti. Özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın odasını boşalttığı iddialarının kamuoyunda konuşulduğunu belirtti ve AK Parti'den bu konuda net bir açıklama gelmemesini eleştirdi.

84 seferi iptal olan Türk Hava Yolları'ndan yeni açıklama: Tüm aksaklık giderildi 84 seferi iptal olan Türk Hava Yolları'ndan yeni açıklama: Tüm aksaklık giderildi

"AK PARTİ İLETİŞİM ANLAMINDA ASLA İYİ DEĞİL, KAFA KARIŞIKLIĞI YAŞIYOR"

"İletişim dili çok önemli bir şey. Doğru zamanda ve doğru yerde kullandığınızda çok etkili olur. AK Parti iletişim anlamında asla iyi değil. Genel merkezde aynı isimler göreve devam ediyor. Yedi il başkanı değişti deniyor ama biri hariç hepsi daha önce partide görev yapmış isimler. AK Parti kafa karışıklığı yaşıyor. Umarım çabuk toparlarlar. Yoksa çok geç olabilir," diye ekledi.

Cem Küçük, AK Parti'nin iletişim stratejisini hızla gözden geçirmesi ve toparlanması gerektiğini, aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğini ifade etti.