Milletvekilliyken Bolu'dan belediye başkan adayı olan ve yıllar sonra kentte CHP'yi sandıktan birinci çıkararak Bolu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tanju Özcan, Belediye Meclis toplantısının oturumda, 
belediye bütçesini kullanarak Borazanlar Mahallesi’nde cami yaptırmak istediklerini açıkladı.

Tanju Özcan “Hüseyin Kalaycıoğlu isimli bir vatandaş bize geldi. Biz de ‘Bolu Belediyesi olarak cami yapmak istiyoruz’ dedik. İlk kez belediyenin bütçesinden yapacağız. Tabii ki de bağış kampanyası yapacağız ama ilk defa kendi 
bütçemiz ile yapacağız” dedi.

CHP CAMİ YAPTIRMAK İSTEDİ AK PARTİ KARŞI ÇIKTI

Hüseyin Kalaycıoğlu isimli bağışçının 480 metrekarelik alanını belediyeye verdiğini söyleyen Özcan'ın bu girişimi AK Parti'lilerin muhalefetine takıldı.

Özcan’ın “Cami yaptırmak istiyoruz” sözlerine AK Parti grubundan itiraz geldi. 

"CAMİ DEĞİL OKUL YAPILABİLİR"

O bölgenin ilköğretim alanı olduğunu söyleyen AK Parti belediye meclis üyeleri, cami yapılmak istenen arsanın karşısında alkollü bir mekân bulunduğunu belirtti ve ancak bir okul yaptırılabileceğini söyledi.

AK Parti belediye meclis üyelerinin tepkileri üzerine Başkan Özcan, “Yaptıracağımız cami ile lokanta arasında mesafe var. Yargı yoluna gitmek istiyorsanız açın. Ben belediye meclis üyesiyken açtım. 
Ben adliyeden çıkmıyordum ama yüzde 90 da sonuç alıyordum. Biz bu camiyi yapacağız. Kararlıyım. Şartları zorlayarak yapacağız. Arkadaşlar mahkemeye müracaat ederse mahkeme de şartlar uygun değil derse uygulama duracaktır. 
Mahkeme kararına karşı biz de saygılı oluruz” dedi.

İLK KEZ CHP CAMİ YAPTIRMAK İSTİYOR!

İlk defa CHP’li bir belediyenin cami yaptırmak istediğini savunan Özcan,  “Karşısında lokanta varmış, meyhane varmış. Karşısındakini kapatırız. Biz Allah’a inanan insanlarız. İbadetin farz olduğunu düşünen insanlarız. 
Türkiye’de belediye olarak ilk kez kendi bütçemizden cami yapmak istiyoruz. Biz o 780 metre kare alanı, 1240 metre kareye tamamlarız. Burasının okul olma ihtimali binde bir. Neden binde bir? 117 tane hissedar var. Dolayısıyla bazılarından söz aldım. Bazılarından da söz alırım diye düşünüyorum. Kırmazlar beni diye düşünüyorum. Hızlı bir şekilde camiyi yaptırmaya başlayacağız. Milli Eğitim dava açıp, iptal ettirip camiyi yıkmaya çalışmaz. Yeterince okul alanımız var. Okulun yapılmasında da katkıda bulunuruz. Bu bölgede camiye ihtiyaç var. İhtiyacı olmayan yere ben cami yapılmasına sıcak bakmam zaten. İhtiyacı olmayan yere okul yapılmasına da sıcak bakmam. 117 hisseyi Milli Eğitim nasıl toplayacak? Okulun yapılması konusunda da her türlü desteği veririz.” diye konuştu.