Bakanlıktan sözleşmeli personel açıklaması Bakanlıktan sözleşmeli personel açıklaması

Erzincan'da polisin uyuşturucu taşıdıkları şüphesiyle takibe aldığı araçtan 17 kilo 400 gram skunk ile 4 kilo 313 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Araçtaki şüphelilerin AK Partili belediye başkanı ve ilçe başkanının yeğeni ile MHP'li ilçe başkanının yeğeni olduğu öğrenildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu taşıdıkları şüphesiyle önceki gün akşam saatlerinde kent merkezinde iki aracı takibe aldı. Ekiplerin, öncü ve artçı oldukları değerlendirerek takibe aldıkları araçlar yaşanan kovalamacanın ardından durdurdu.

17 KİLO UYUŞTURUCU SKUNK VE 4 KİLO ESRAR ELEGEÇİRİLDİ

Narkotik köpekler ile yapılan araçlarda yapılan detaylı aramada 17 kilo 400 gram skunk  ile 4 kilo 313 gram kubar esrar ele geçirildi.

Ekipler, araçlarda bulunan şüpheliler Serdar Demir, Mücahit Altun, Diyar Bingöl ile Afganistan uyruklu oldukları öğrenilen H.M ve M.A’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen Serdar Demir, Mücahit Altun ve Diyar Bingöl çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanırken, Afganistan uyruklu H.M ile M.A. ise Savcılıkca serbest bırakıldı.

veysi bingol foto 01
AK Parti Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl

AK PARTİ VE MHP’Lİ BAŞKANLARIN YEĞENLERİ OLDUKLARI ÖĞRENİLDİ

Araçlarında uyuşturucu yakalanan tutuklu şüphelilerden Diyar Bingöl’nün AKP Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ile AK Parti Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl’ün yeğeni olduğu öğrenildi. Diğer şüpheli Serdar Demir’in ise Karlıova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda memur olarak çalıştığı aynı zamanda da MHP Karlıova İlçe Başkanı Şevket Demir’in yeğeni olduğu anlaşıldı. (Sözcü)