İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "MAHZEN-2" operasyonlarında Elebaşılığını Zuhat Altunç'un (yurtdışı firar) yaptığı "Çirkinler" organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucu organize suç örgütü üyesi 47 şüpheli yakalandı" ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya paylaşımının devamında "Milletimizin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize

Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar sonucu organize suç örgütü üyesi şüphelilerin: İstanbul'da 3 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdikleri, Silahlı tehdit, silahla yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri, Arnavutköy'de uzun namlulu silahlarla saldırı eylemini gerçekleştirdikleri, Uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları, Çok sayıda ruhsatsız silah yakalattıkları ve İş insanlarını yağma maksatlı kaçırarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarını işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu: 13 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet otomatik tabanca, 7 adet çelik yelek, Çok miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda fişek ve şarjöre el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı. (DHA)

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara'da düzenlenen Mahzen-1 Operasyonu'nda 'Pekmez Kardeşler' organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşları ile beraber 26 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Naci Görür'den deprem sonrası uyarı Naci Görür'den deprem sonrası uyarı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ankara'da faaliyet yürüten 'Pekmez Kardeşler' organize suç örgütüne yönelik Mahzen-1 Operasyonu düzenlendiğini belirtti. Buna göre; İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, organize suç örgütü çökertilirken, elebaşları ile beraber 26 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu, 18 ruhsatsız tabanca, 13 pompalı tüfek, çok miktarda uyuşturucu madde, çok sayıda fişek ve çelik yeleğe el konuldu. Suç işlemek amacıyla örgüt kurarak uyuşturucu ve silah ticareti yapan organize suç örgüt üyeleri hakkında, kasten yaralama, silahla tehdit, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma, tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve 6136 sayılı 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet suçlarından adli işlem başlatıldı.

Operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun, halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız" dedi. (DHA)