MHP'nin hedef gösterdiği Abdulkadir Selvi: Sıra Kavala dosyasında MHP'nin hedef gösterdiği Abdulkadir Selvi: Sıra Kavala dosyasında

Sultanbeyli'de o dönem 13 yaşında olan A.A.'nın 15 kişinin tecavüzüne uğradığına ilişkin haber Türkiye gündemine oturdu. A.A. yaşadığı dehşet sanıkların yargılanmasıyla da bitmedi. Sanık avukatlarından Gülsün Doygun duruşmada A.A.'ya, "Etek boyu nedeniyle okulda hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının sorulmasını istedi. Mahkeme Başkanı soruyu uygun bulmayarak sormadı.

Türkiye dün ağabeyi cinayet suçundan cezaevinde olan 13 yaşındaki A.A.'nın tecavüze uğrayarak kayda alındığına sonrasında ise "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj ve tehdit ile 15 kişinin tecavüzüne uğradığına ilişkin haberimizi konuştu.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, sanıkların İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamaları devam ederken A.A.'nın yaşadığı dehşet ise bitmek bilmedi.

REZİLCE ETEK BOYUNU SORMASINI İSTEDİLER

Geçen haftalarda görülen duruşmada sanıklardan Ali Kılıççı ve Fatih Akman'ın avukatı Gülsün Doygun duruşmada söz aldı. Mahkeme heyetinden A.A.'ya, "Etek boyunu kısaltmaması için ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının" sorulmasını istedi.

MAHKEME BAŞKANI "O" SORUYU UYGUN BULMADI

Ancak mahkeme başkanı müdahale etti. Başkan, "Bu sorunun sorulmasını ben uygun bulmuyorum" diyerek soruyu A.A.'ya yöneltmedi.

ACILI ANNEYE KORKUNÇ SÖZLER: ÇOCUĞUNA SAHİP ÇIKSAYDIN

A.A.'nın yaşadıkları bununla da bitmedi. Duruşma ara verdi. Avukat Gülsün Doygun ile çocuğun annesi arasında gerilim yaşandı. Doygun, "Kadın olup çocuğuna sahip çıksaydın, bu çocukların başı yanmazdı" diyerek bağırdı.

Duruşmadaki sözlerini sorduğumuz avukat Doygun, "Duruşma koşullarının nasıl cereyan ettiğinin farkında mısınız? Keşke duruşmada olsaydınız, maksadımı anlardınız" dedi.