8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu Tren Katliamı davasının 15’inci duruşması bugün Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Önceki duruşmada, daha önce oluşturulan bilirkişi heyetinin ek raporu okunmuş, raporda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) üst düzey yetkililerinin olaydaki kusurlarına vurgu yapılmıştı. 

Ayasofya'nın bir kapısı daha kırıldı! Kıran kişinin savunması 'pes' dedirtti Ayasofya'nın bir kapısı daha kırıldı! Kıran kişinin savunması 'pes' dedirtti

'ETKİN BİR YARGILAMA YOK'

Kazada yaşamını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz, sürece ilişkin Cumhuriyet’e açıklamalarda bulundu. Öz, “14’üncü duruşma adli tatilin başladığı gündü. Şimdi de adli tatilin bitiş gününde duruşma görülecek. Tatil aralığında dosyada yeni bir işlem yapılmadı. Davada sona yaklaşıldığını görüyoruz ancak etkin bir yargılanma yapılmadı. Sanıkların çoğunun ifadesi ve ek bilirkişi raporu genel müdürlüğe işaret ediyor. Ancak genel müdürlük üzerindeki takipsizlik kararı kaldırılmıyor. Etkin bir yargılama için bu takipsizlik kararının kaldırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
(Cumhuriyet- Cengiz Karagöz)