İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki Edanur Gezer'in kapatılmayan ve su dolu bir çukura düşüp öldüğü soruşturmayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Cumartesi Anneleri, 1000'inci haftada Galatasaray Meydanı'nda toplandı Cumartesi Anneleri, 1000'inci haftada Galatasaray Meydanı'nda toplandı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, İBB'de çalışan 2'si kepçe operatörü, 1'i işçi, 1'i mühendis toplam 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltı kararı verilen 4 kişiden 3'nün yakalandığı öğrenildi.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edanur Gezer'in ölümüne ilişkin teftiş sürecinin başlatıldığını ve adli makamların soruşturmasının devam ettiğini belirtmişti. "Küçük Edanur’un, İBB’ye ait bir parkta yaşamını kaybetmesinin yasını tutuyoruz. Olayın hemen ardından başlattığımız teftiş süreci yakında tamamlanacak. Sorumluluları cezasız bırakmayacağız" ifadelerini kullanan İmamoğlu, "Adli makamların da soruşturması devam ediyor. Minik yavrumuzun acısını yaşarken bu olayın her zaman olduğu gibi siyasal istismar  malzemesi haline getirilmesini de utanarak izliyoruz" demişti.