Elazığ’da polisin eş zamanlı düzenlediği iki ayrı fuhuş operasyonunda aralarında Mollakendi beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan’ın da bulunduğu 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Doğan’ın Elazığ merkezde kendisine ait otelde fuhuş yaptırdığı suçlamasıyla tutuklandığı ortaya çıktı.

Elazığ’da bazı güzellik merkezleri ile otel ve pansiyonlarda kadınların para karşılığı erkeklerle cinsel ilişkiye girdikleri ihbarı üzerine harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliğine bağlı ekipler “Cemre Operasyonu” adı altında eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Akp2Jpg Bz Ky P H N5 L E2 Hzo Qih0 H M1 A

Yunanistan'a kaçmak isteyen 1'i PKK'lı 9 kişi, sınırda yakalandı Yunanistan'a kaçmak isteyen 1'i PKK'lı 9 kişi, sınırda yakalandı

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI DA ARALARINDA

Sözcü'den Özgür Cebe'nin haberine göre, operasyonda aralarında otel sahibi olan ve otelinde fuhuş yaptırdığı tespit edilen AK Partili Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan'ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 3 günlük gözaltı süresi dolan zanlılar 1 Mart günü Elazığ Adliyesine çıkarıldı.

Burada ifadeleri alınan 5 zanlı daha sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Sorgu hakimliğine sevk edildi. Sorgu hakimliğinde ifadeleri alınan 5 zanlı daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FUHUŞA TEŞVİKTEN TUTUKLANDI

Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan’ın da Elazığ kent merkezinde daha önce yurt olarak kullanılan ve sonradan otele dönüştürülen mekânda fuhuş yaptırdığı için, “Bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek, aracılık etmek veya yer temin etmek” suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Akp3Jpg Nkc Vi Y Yp K Em Zoprge Z4 Shg

BAŞKANA AİT OTEL VE GÜZELLİK MERKEZİ MÜHÜRLENECEK

Gözaltına alınan diğer 4 zanlının da güzellik merkezi adı altında fuhuş yaptırılan merkezde yakalandıkları bildirildi. Bu kişilerin de, merkezde çalışan kadınları masaj adı altında fuhuşa teşvik etmek suçundan tutuklandıkları bildirildi.

Otel ve güzellik merkezinde para karşılığında kadınlarla cinsel ilişkiye girdikleri tespit edilen 128 kişiye de idari para cezası uygulanırken, gerek belediye başkanına ait otel, gerekse güzellik merkezlerinin de mühürleneceği kaydedildi.

Akp1Jpg Vpafz Q Td1Kiko Gu I I Zek A

CUMA MESAJLARI ATIYORDU

Belediye başkanı Doğan, gerek belediyenin gerekse sosyal medya hesaplarından sıklıkla dini içerikli paylaşımlarıyla dikkat çekiyordu. Başkan Doğan, Cuma günleri de, “Cumamız mübarek olsun” şeklinde kendi fotoğraflarıyla paylaşımlarda bulunuyordu.