'Yeme de yanında yat' diyen Binali Yıldırım'a, Ümit Özdağ'dan tokat gibi yanıt: Yemeden yanında yatmanız mümkün değil 'Yeme de yanında yat' diyen Binali Yıldırım'a, Ümit Özdağ'dan tokat gibi yanıt: Yemeden yanında yatmanız mümkün değil

31 Mart yerel seçimler öncesi Yeniden Refah Partisi ile AK Parti’nin görüşme ve ittifak yapacağı bekleniyordu.

Ancak görüşmeler sürekli ertelenmişti. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Suat Kılıç flaş bir açıklama yaptı.

"GÖRÜŞMELER KESİLDİ"

Kılıç, AK Parti ile bir süredir yürüttükleri ittifak görüşmelerinin kesildiğini açıkladı.

"TALEP VEYA GİRİŞİMİMİZ OLMAYACAK"

Suat Kılıç, "AK Parti ile ittifak görüşmeleri gitmiyor. Heyetler arasındaki görüşmeler kesildi. Randevulaşma söz konusu olmadı. Talep veya girişimimiz olmayacak" ifadelerini kullandı.

“SİYASETTE 24 SAAT UZUN BİR SÜREDİR”

Kılıç konuşmasının devamında ise "Liderler düzeyinde bir talep gelirse buna olumlu bakarız" diyen Kılıç, "Kılıç, Siyaset müzakereye açık olmak, işbirliğine kapıları açık tutmaktır. Eskilerin dediği gibi siyasette 24 saat bile uzun süredir. Duruşumuzun bir şeyler koparmaya çalışmak şeklinde özetlenmesinden rahatsızlık duyuyoruz" dedi.

"Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir.” Diyen Kılıç “ Duruşumuzu pazarlık kelimesiyle ifade etmek istemiyoruz. Biz, duruşumuzun bir şeyler almak, istemek şeklinde özetlenmesinden de rahatsızlık duyuyoruz. Yeniden Refah Partisi'nin duruşu, ilkeler temelinde bir duruştur." şeklinde konuştu.